Bukowina Tatrzańska domki z widokiem na Tatry

Perła Bukowiny Tatrzańskiej to Bukowiańskie Centrum Kultury, Dom Ludowy im. Franciszka Ćwiżewicza. Bukowina położona jest wysokości od 863 do ponad 1012 m n.p.m. oraz na Pogórzu Spisko-Gubałowskim – liczy ok. 2700 mieszkańców. Początkowe informacje na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII/XVIII wieku. A należy wiedzieć, że dwudziestoleciu międzywojennym nastąpiło przekształcenie wsi z rolniczo – pasterskiej w wieś o charakterze Turystycznym. Bukowina Tatrzańska położona jest po drodze z Poronina do Łysej Polany (przejście graniczne na Słowacji). Już dzisiaj w Bukowinie rozbudowana jest bardzo dobrze baza noclegowa (noclegi od 20pln, pokoje, kwatery, pensjonaty, wille). Wiele wyciągów do uprawiania sportów zimowych, liczne małe wyciągi narciarskie, w tym popularny ośrodek Olczański Wierch – Turnia.

W 2008 została otwarty kompleks rekreacyjny Terma Bukowina, natomiast na początku roku 2009 oddano do użytku Stację Narciarską Rusiński. Blisko są pokoje w dobrych cenach.W miejscowości Bukowina wybudowany jest szereg drewnianych pensjonatów z okresu międzywojennego z inspiracji stylem witkiewiczowskim. Co roku powstaje wiele nowych pokoi lub całych obiektów noclegowych w dobrym standardzie. Perła Bukowiny Tatrzańskiej to Bukowiańskie Centrum Kultury, Dom Ludowy im. Franciszka Ćwiżewicza. Bukowina położona jest wysokości od 863 do ponad 1012 m n.p.m. oraz na Pogórzu Spisko-Gubałowskim – liczy ok. 2700 mieszkańców.
Początkowe informacje na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII/XVIII wieku. A należy wiedzieć, że dwudziestoleciu międzywojennym nastąpiło przekształcenie wsi z rolniczo – pasterskiej w wieś o charakterze Turystycznym. Bukowina Tatrzańska noclegi położona jest po drodze z Poronina do Łysej Polany (przejście graniczne na Słowacji).

Już dzisiaj w Bukowinie rozbudowana jest bardzo dobrze baza noclegowa (domki noclegi od 50pln, pokoje, kwatery, pensjonaty, apartamenty). Wiele wyciągów do uprawiania sportów zimowych, liczne małe wyciągi narciarskie, w tym popularny ośrodek Olczański Wierch – Turnia. W 2008 została otwarty kompleks rekreacyjny Terma Bukowina, natomiast na początku roku 2009 oddano do użytku Stację Narciarską Rusiński. Blisko są pokoje w dobrych cenach. W miejscowości Bukowina wybudowany jest szereg drewnianych pensjonatów z okresu międzywojennego z inspiracji stylem witkiewiczowskim. Co roku powstaje wiele nowych pokoi lub całych obiektów noclegowych w dobrym standardzie. Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska położona na południu w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska. Miejscowość jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska.

W okolicach klina (ronda można znaleźć dobre pokoje z pięknym widokiem na Polskie i Słowackie Tatry) Widok na Tatry z Bukowiny Tatrzańskiej najpiękniejszy rozciąga się z Tarasówki koło Bukowiny Tatrzańskiej’, ’ Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska położona na południu w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska. Miejscowość jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska. W okolicach klina (ronda można znaleźć dobre pokoje z pięknym widokiem na Polskie i Słowackie Tatry)

Widok na Tatry z Bukowiny Tatrzańskiej najpiękniejszy rozciąga się z Tarasówki koło Bukowiny Tatrzańskiej

Możesz również polubić…