Czy są wolne noclegi?

Jak szukać, gdzie szukać wolnych noclegów?

Internet jest przepełniony informacjami o różnych miejscach noclegowych, dlatego nie jest łatwo znaleźć aktualną informację, czy są jeszcze wolne noclegi w znalezionym obiekcie. Wiele serwisów oferujących informacje o pokojach w różnych regionach Polski posiada już systemy rezerwacji noclegów, ale to jeszcze nie działa tak jak powinno. Wielu właścicieli nie ma głowy do aktualizacji stanów zajętości pokoju, a wtedy taki system nie działa sprawnie a potencjalni klienci szukają możliwości szybkiej rezerwacji noclegu, pokoju lub domku.

Choć to się zmienia to idzie bardzo powoli, dlaczego?

Ponieważ, są dwie możliwości;

  • udostępniamy swoje pokoje w systemie rezerwacji na wyłączność to wtedy jesteśmy wstanie się zdać na 100% aktualne dane. Ale tu jest też minus, ponieważ dajemy się tylko na jeden system rezerwacji. Kolejny minus to sądzę, że taki system nie jest sprawą tanią. Wszystko trzeba rozważyć, ale wydaje się, że dywersyfikacja jest najbardziej efektywną metodą pozyskiwania Gości.
  • druga możliwość to taka – udostępniamy część pokoi – i tu Właściciel musi pilnować aktualizacji stanu zajętości obiektu. Nie jest to 100% skuteczna metoda.

Jak widać po krótkie analizie, otrzymanie aktualnej informacji w wolnym noclegu nie jest sprawą prostą, dlatego trzeba dobrze przemyśleć i trochę poszukać i popytać, zebrać doświadczenie i działać.

Możesz również polubić…