Miejsce na odpoczynek – Hel i Władysławowo

Wybranie noclegów, ale przede wszystkim ciekawa miejsca na spędzenie w otoczeniu przyrody nie jest prostą sprawą, choć Polska posiada wiele takich miejsc.

Czy znamy miejsce, gdzie znajdują się fajne domki do wynajęcia?

Hel i Władysławowo posiada dobre noclegi, ale te dwie miejscowości różnią się trochę od siebie choć obie leżą na tym samym morzem. Dla porównania;

  • dobrze rozbudowana sieć noclegowa jest tu i tu,
  • ładne plaże są w Helu jak i Władysławowo,
  • porty rybackie,
  • dobrze przygotowana gastronomia,
  • więcej atrakcji o charakterze militarnym jest od Jastarnia do Helu.

I chyba tutaj kończą się podobieństwa. Ponieważ Władysławowo ma ładne centrum a Hel (są tu dostępne pokoje, domki) skupia się wokół głównej ulicy i Fokarium – to właśnie takie miejsca z dobrą plażą, pięknym widokiem na morze jak i zatokę (w przypadku Helu).

Jeżeli kogoś nie stać na noclegi Jastarnia w pokojach, kwaterach lub pensjonatach może wziąć namiot i rozbić się na kempingach. Dodatkowo Hel i Władysławowo otoczona jest lasem sosnowym oraz długimi ścieżkami do spacerów, ścieżki historyczne – (Hel). Bunkry, gniazda dział obronnych z czasów II wojny światowej i po niej.

Jeśli nie jesteś zainteresowany militariami możesz korzystać ze szlaków również pro zdrowotnie. Błękitne niebo szum fal i szerokie plaże sprawią, że odpoczynek będzie udany. Jeżeli chcesz, aby wyjazd był tańszy sam przygotuj posiłki i w ryzach trzymaj swój budżet.

Może Ci się również spodoba