Gdy jedziemy w góry pod namiot

noclegi w namiocie

noclegi w namiocie

Kiedy chcemy zanocować pod namiotem warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy;

Gdy jedziemy w góry pod namiot

Region ten jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o dobór namiotu. Podczas zakupu namioty, aby noclegi były optymalnie bezpiecznie, należy;

  • dobrać ciepły namiot, materiały o podwyższonych parametrach termicznych i wytrzymałościowych ( podłoże dużo twardsze niż w przypadku rozłożenia namiotu nad morzem),
  • elementy wzmocnione typu śledzie i szpilki o inne chwytaki linki itp. – należy dobrze umocować swój ‚domek’,

Gdy jedziemy nad morze pod namiot to piękny wybór (pogoda i dużo czasu)

  • noclegi nad morzem w namiocie są trochę łatwiejsze do zaplanowania i zabezpieczenia pobytu,
  • gdy jedziemy i wiemy, że pogoda nam dopisze to warto zakupić namiot z serii AIR, tzn. przewiewne. Tu w przeciwieństwie do domków należy odprowadzić nadmiar ciepła na zewnątrz.

Niezależnie, dokąd się udamy i gdzie będziemy nocować, zabieramy kuchenkę gazową (turystyczne palniki i butle są lekkie i wydajne), linki lub sznurki, garnki i sztućce i oczywiście jedzenie chociaż na początek.

Uzależniamy kolekcjonowanie ekwipunku od miejsca gdzie będziemy mieli noclegi ( na uboczu, czy kempingu), ponieważ tu też skomplikuje się nasz ekwipunek.

Jeżeli, chcemy się rozejrzeć w sklepie sportowym lub turystycznym to jest wiele typów namiotów, gdyż innowacje i rozwiązania technologiczne również dotarły w tej dziedzinie i na dobre się zadomowiły.

Namioty alpinistyczne – to nie dla nas, somorozkładalne, też raczej nie.

Możesz również polubić…