Nad morze, czy w góry?

noclegi w górach

noclegi w górach

Codziennie pojawiają się nowe oferty noclegów, w dobrych cenach i dodatkowych atrakcjach. Oczywiście więcej obiektów noclegowych jest w górach bo sezon z dużym uproszczeniem można powiedzieć jest tam przez 6 miesięcy letnich i 304 miesiące zimowe (czyli ok. 10 miesięcy). Natomiast nad morzem tylko 2 miesiące. To pokazuje, że łatwiej utrzymać pokoje w rejonach górskich niże nad morzem. Statystycznie noclegi są częściej wynajmowane w górach niż nad morzem. A gdy dodamy jeszcze górskie miejsca uzdrowiskowe to można założyć, że więcej osób przewija się przez miejscowości górskie.

Czy są wolne noclegi w szukanym miejscu?

Często drażni mnie, że portale turystyczne publikują wolne noclegi, ostatnie wolne pokoje.

Gdy zadzwonimy to okazuje się, że wszystko zajęte. Jest to denerwujące – choć są duże portale wdrożyły programy rezerwacji noclegów. Ale korzystanie z nich idzie opornie. Dlaczego?

Po pierwsze – trzeba jako właściciel mieć czas do pilnowania aktualności oferty,

Do drugie – umieć dobrze korzystać z komputera,

i ostatnie trzeba oddać na wyłączność pokoje jednemu portalowi na wyłączność. Jeżeli tego nie zrobimy to znowu może się okazać, że pomimo systemu rezerwacji, Internaucie wydaje się, że rezerwuje sobie pokoje w czasie rzeczywistym i za chwilę okazuje się, że nie. Ponieważ dostaje info, że pokój został już zajęty przez kogoś innego.

Firmy prowadzące takie systemy, próbują wiązać Właścicieli obiektów noclegowych ze sobą oraz muszą dostać zwrot kosztów za zbudowanie systemu rezerwacji.

Czy jest więc wyjście z tej sytuacji dla Właściciela obiektu?

Jest, trzeba dywersyfikować rodzaje reklamy.

Nigdy, ale to nigdy nie wiązać się tylko z jedną firmą reklamującą noclegi!!!

Trzeba wybierać kilku reklamodawców i jeżeli chcemy korzystać z systemu rezerwacji jakiegoś dużego gracza w tej dziedzinie to oddać im tylko 20% liczby wszystkich pokoi. wtedy unikniemy uzależnienia się od jednej drogi pozyskania Gości na nocleg.

Warto pamiętać! Suma kosztów publikacji reklamy jest wyższa, gdyż SYSTEM i inne nowinki podrażają pozyskanie potencjalnego Klienta/Turystę.

Może Ci się również spodoba