Ciekawe miejsce na majówkę

Bukowina Tatrzańska to ciekawe miejsce na majówkę

a dokładnie wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie nowosądeckim. Miejscowość jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska.

Widok z Wierchu Olczańskiego w Bukowinie Tatrzańskiej na Tatry Bielskie – cudowne szlaki turystyczne. Tatry – panorama z Tarasówki k. Bukowiny Tatrzańskiej. Bukowina Tatrzańska leży na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. (inne źródła 850 – 960 m n.p.m.) i liczy 2.700 mieszkańców. Pierwsze wzmianki na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII wieku. W dwudziestoleciu międzywojennym następuje przekształcenie wsi z rolniczo-pasterskiej w wieś turystyczną. Położona na trasie z Poronina do przejścia granicznego na Łysej Polanie. Obecnie duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Rozbudowana baza noclegowa. Stacja sportów zimowych, liczne małe wyciągi narciarskie. Budynek Domu Ludowego to jedna z największych w Polsce budowli drewnianych. Szereg drewnianych pensjonatów z okresu międzywojennego wybudowany w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim (inaczej w stylu zakopiańskim).

Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej – tanie noclegi & spokój, świeże powietrze – przepiękne widoki umożliwiają prawdziwy odpoczynek. Piękne Widoki w Zębie k. Zakopanego z najwyżej położonej miejscowości w Polsce

Polecamy noclegi w Zębie (najwyżej położonej wsi w Polsce – 1013 m n. p. m.) w pokojach z oknami na stoki Gubałówki, z których rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr i Zakopane. Takiego widoku nie znajdą Państwo nigdzie indziej.

Ząb oferuje:

  • komfortowo pokoje z łazienkami,
  • las – pełen grzybów i jagód,
  • cień drzew dla Państwa i ławeczki do odpoczynku,
  • możliwość organizowania grilla i ogniska.

W pobliżu stacja Kompleksu Narciarskiego Harenda. Dla mniej wprawionych narciarzy zapraszamy do oddalonego o 600m kompleksu trzech wyciągów w Zębie.

Miejscowość Ząb jest doskonałą bazą wypadową do pieszych i rowerowych wycieczek
(ścieżki rowerowe,wypożyczalnia rowerów).

Jeżeli chcesz przyjechać i zanocować bliżej Tatr Zachodnich, rozważ pobyt i rezerwację pokoju blisko Doliny Kościeliskiej lub Doliny Chochołowskiej. Na miejscu zobaczysz: noclegi w Kościelisku, Bukowina Tatrzańska noclegi, domki w górach na Sylwestra na Ferie na Weekend lub w innym czasie. Region Tatr zmienia się dynamicznie dlatego każdy znajdzie coś dla siebie od profesjonalnych miejsc noclegowych i atrakcji turystycznych.

Aktywność jest bardzo – spacer po szlakach, pływanie, zmęczenie fizyczne w górach daje wiele pro zdrowotnych korzyści. Tatrzańskie doliny są często osiągalne do spacerów rodzinnych również z małymi dziećmi, wózkiem nosidełkiem.

Możesz również polubić…